JM Services - шаблон joomla Создание сайтов
форсунки ГБО
Сьогодні газобалонне обладнання четвертого покоління на піку популярності. Найчастіше це комплекти, в які входять вузли від різних виробників. На перший погляд, це неправильно, але у випадку з ГБО такий підхід виправданий. Наприклад, газові форсунки відрізняються по ряду параметрів.
Конструктивно газові форсунки дуже схожі з бензиновими – виняток становлять лише кілька моделей. Але навіть схожі по конструкції газові форсунки істотно відрізняються від бензинових аналогів за своїми параметрами. Так як обсяг випаруваного в редукторі газу, що подається в циліндри, у 250 разів перевищує еквівалентну дозу бензину, всі прохідні перетини газової форсунки в десятки разів більші. Крім того, газові форсунки мають низький електричний опір – 1-3 Ом, в той час як у бензинових воно становить 16-17 Ом. Це обумовлено тим, що газовим форсункам необхідно пропускати через себе набагато більше палива. Відповідно, у них повинен бути інший алгоритм управління. Бензинова форсунка відкривається простим імпульсом 12 В, але якщо такий імпульс подати на газову, з-за низького опору обмотки вона просто згорить. Тому газові форсунки відкривають за допомогою широтно-імпульсної модуляції, тобто на форсунку подається початковий імпульс, який відкриває її, потім імпульс зникає і знову з'являється. Це відбувається настільки швидко, що форсунка не встигає закритися і обмотка при цьому не перегрівається.
forsunki Hana
Так як газ знаходиться в випарованому стані, на відміну від бензину, немає необхідності в застосуванні високоточних розпилювачів, достатньо звичайного штуцера, який встановлений у впускному колекторі близько бензинової форсунки.
forsunki Hana Lviv
 
Важливі параметри
У газових форсунках, як і у бензинових, є ряд важливих параметрів, від яких залежить стабільність і рівномірність роботи двигуна, витрата палива, відмовостійкість і ін.
Один з найважливіших параметрів – лінійність роботи. Якщо форсунка відкривається на 3 мс і видає певну порцію газу, то при її відкритті на 6 мс порція газу повинна бути в два рази більша. При абсолютній очевидності подібних речей у більшості бюджетних форсунок це не так. Характеристика їх продуктивності не лінійна. Використання таких форсунок веде до перевитрати газу, втрати потужності, передчасного виходу з ладу каталітичного нейтралізатора, підгоряння клапанів. За цим параметром найкращими вважаються форсунки Valtek, OMVL, Hana, Barracuda та Keihin.
forsunki OMVL
Інша важлива характеристикачас реакції (відгуку). Це час, через який фізично відкривається форсунка після того, як на неї прийшов сигнал (електричний імпульс). Чим менший час, тим краще
forsunki OMVL Lviv
Крім того, форсунки, встановлені на одному двигуні, повинні видавати однакову кількість газу на кожен циліндр, тобто повинні мати однакову продуктивність. Знову ж таки, це не завжди так, особливо у недорогих моделей.
Так як форсункам доводиться працювати в досить широкому діапазоні температур – від -25 до +120 градусів, вони повинні володіти стабільністю параметрів при зміні температур. На цей параметр впливає те, як деталі форсунки змінюють свої розміри під дією різних температур. Це залежить від якості застосовуваних матеріалів. У дорогих, газових форсунках плунжер виготовлений з металу з дуже малим коефіцієнтом температурного розширення. Хід плунжера, який дозує газ, дуже маленький – близько 0,5 мм. А якщо він збільшиться в довжину, він буде відкриватися на меншу величину. Це знизить продуктивність форсунки з усіма витікаючими наслідками – падінням потужності і зростанням витрат палива. У дешевих виробів хід плунжера з-за температурного «подовження» може зменшуватися навіть на 20%!!!
forsunki Valtek
Дуже важлива стабільність характеристик і по мірі зносу форсунки. Це механічний виконавчий елемент, який в процесі роботи здійснює мільйони циклів. І характеристика продуктивності може змінюватися. Дуже важливо, щоб вона протягом усього терміну служби змінювалася не більше ніж на 5%.
forsunki Valtek Lviv