JM Services - шаблон joomla Создание сайтов

 

Перед тим, як встановити на автомобіль ГБО, більшість власників автомобілів, стараються знайти якомога більше інформації про обладнання, про плюси і мінуси використання газу в якості пального. В процесі вивчення цього питання виникають ще більше запитань і незрозумілостей. Тому у цьому розділі ми зібрали питання які частіше всього чуємо від клієнтів і дали відповідь на них.

 

Що таке ГБО і з чого воно складається?
ГБО ( газобалонне обладнання) - комплект обладнання, за допомогою якого здійснюється використання природного газу в якості палива для двигунів транспортних засобів.

До складу газобалонного обладнання для авто входять наступні елементи і комплектуючі:

 • Автомобільний газовий балон (ємність зі скрапленим газом);
 • Перемикач виду палива. Дана частина пристрою газобалонного обладнання монтується в салон і використовується для зміни виду палива;
 • Газовий редуктор-випарник. Частина комплекту газобалонного обладнання для автомобіля, що відповідає за підігрів і випаровування газу, метою якого є зниження тиску газу;
 • Електромагнітний газовий клапан з фільтром (електроклапан газу). Ця частина пристрою ГБО призначена для перекриття подачі газу під час простою автомобіля або використання бензину. Фільтр очищає паливну суміш;
 • Електромагнітний бензиновий клапан (електроклапан бензину) (у карбюраторних автомобілях) або емулятор форсунок (у інжекторних автомобілях). Служить для припинення подачі бензину під час використання газу;
 • Виносний заправний пристрій (ВЗП). Ця частина обладнання ГБО встановлюється методом врізання в задній бампер і служить для безпечного приєднання шланга для заправки балона газом;
 • Мультиклапан. Виконує кілька функцій, у тому числі відповідає за перекриття витоку газу при пошкодженні газобалонної установки.

Які переваги і недоліки у ГБО?
В процесі прийняття рішення чи встановлювати ГБО на свій автомобіль, кожен для себе може знайти як ряд плюсів, так і ряд мінусів, причому для кожного вони будуть своїми. Ми постараємося виділити кілька явних «плюсів» і пару «мінусів», які часто обговорюють у мережі люди, які вже встановили газобалонне обладнання на свій автомобіль.

Плюси газобалонного обладнання:

 • Головною перевагою альтернативного палива вважається його ціна. Все-таки поки газ істотно дешевше бензину. А це важливо для людей, що намотують під сотню кілометрів у день;
 • Так, як октанове число більше 100, при роботі на газі виключається можливість детонації;
 • Завдяки летючості газу, він не змиває мастило зі стінок циліндрів. До того ж, краще перемішується з повітрям, а це сприятливо позначається на рівномірному згорянні. Тому циліндро-поршнева група в двигуна буде служити довше;
 • Масло повільніше втрачає свої властивості, тому міняти його доведеться рідше;
 • У порівнянні з бензином, від газу утворюється помітно менше нагару.

Мінуси (тут також потрібно враховувати покоління ГБО і виробника):

 • Час від часу потрібно зливати конденсат з редуктора. Процедура не дуже складна, головне - про неї не забувати;
 • Балон з газом займає багато корисного місця в багажнику. Можна, правда, придбати тороїдальний балон. Він встановлюється в нішу, призначену для запасного колеса. Але коштує досить дорого, газу туди поміщається менше, та і без запаски їздити не дуже приємно;
 • Газобалонне обладнання робить автомобіль важчим в середньому на 30-50 кг;
 • Зростає періодичність заміни повітряного фільтра;
 • Не на кожній заправці у місті можливо заправитися газом.

Які бувають різновиди (покоління) ГБО?
1 покоління ГБО.

Системи механічної дії з використанням вакуумного управління, такі системи встановлюються на бензинові карбюраторні автомобілі. (Вже не актуально)

2 покоління ГБО.

Системи механічної дії, доповнені електронним дозуючим пристроєм, робота якого основана на принципі зворотного зв'язку з датчиком кисню. Встановлюються на автомобілі оснащені інжекторним двигуном. Цей пристрій усуває неточності роботи редуктора. (Вже не актуально)

3 покоління ГБО.

Системи з розподіленим вприскуванням, з механічним розподільником-дозатором, який управляється електронним блоком. У впускний колектор подається газ, в кожен циліндр одночасно. Робота основана на принципі моно-вприскування. (Вже не актуально)

4 покоління ГБО.

Системи з розподіленим послідовним впорскуванням газу, з електромагнітними форсунками. Під тиском газ надходить у впускний колектор двигуна через електромагнітні газові форсунки.

5 покоління ГБО.

Системи, засновані на принципі вприскуванні рідкого газу з електромагнітними форсунками. Газ циркулюється всередині самої системи з використанням газового насоса в балоні, в цьому випадку підігрів редуктора не потрібен.

На сьогоднішній день, частіше всього встановлюється ГБО 4-го покоління, яке на відміну від попередніх поколінь має значні переваги, і на відміну від ГБО 5-го покоління, перевірене і надійне!

Які бувають різновиди газу?
Автомобілі, на які встановлюється газобалонне обладнання (ГБО), можуть використовувати в якості палива два види газу: пропан-бутан (LPG) та/або метан (CNG).

Пропан-бутан (суміш двох газів, для стислості називають просто пропан) - зріджений нафтовий газ, що володіє багатьма цінними експлуатаційними якостями в порівнянні з бензином. Головне з них - вартість газу, яка тримається на рівні 50 % від вартості бензину. Серед автовласників, які встановлюють газобалонне обладнання на авто, пропан-бутан більш поширений. Процес заправки автомобіля дуже схожий на звичайну заправку бензином. Відмінність лише в тому, що заправка ГБО пропан-бутаном здійснюється у рідкому стані під тиском 16 атмосфер.

Метан - газ без кольору і запаху. В цьому його перша і суттєва відмінність від пропану. Для того щоб визначити витік, в метан додають спеціальні одоранти з неприємним запахом. Метан - менш поширений газ, який, однак, має свої переваги перед пропаном.

Газове обладнання для автомобілів на метані вважається більш безпечним, так як метан легший за повітря і при витоку утворює летку суміш, яка швидко випаровується і не утворює вибухонебезпечну ситуацію. Є і у метанового газового обладнання на автомобіль і свої мінуси. І найголовніше - його громіздкість. Метан зберігається в балонах під тиском до 300 атмосфер і тому вимагає наявності сталевих балонів, кожен з яких важить близько 80 кг. Це визначає і досить високу вартість установки ГБО на метані, яка в два-три рази вища, ніж ГБО на прорані. Метанові заправки мало поширені і зустрічаються в основному у великих містах.

На який автомобіль можна встановити ГБО?
Сучасні технології дозволяють перевести на газ майже будь-який автомобіль з бензиновим двигуном починаючи від бюджетних автомобілів ЗАЗ і закінчуючи дорогими автомобілями Lexus.

Наскільки безпечне використання газу в якості палива?
Досвід використання транспортних засобів з встановленим газобалонним обладнанням показує, що їзда на автомобілях, що працюють на газовому паливі, набагато безпечніша, ніж на бензиновому паливі. Підтверджують це твердження об'єктивні фізико-хімічні властивості паливних газів, такі як температура і концентраційні межі самозаймання газу. Граничні нижні температурні і концентраційні показники запалення у паливних газів істотно вищі, ніж у класичного бензину і дизельного палива. Через те, що газ знаходиться в балоні під високим тиском, виключається можливість попадання повітря, достатнього для запалення або вибухової реакції, в той же час, в баках з бензином або дизельним паливом весь час присутня суміш паливних парів з повітрям. Газобалонне обладнання має багаторазовий запас міцності і встановлюється в найменш вразливі і небезпечні місця транспортного засобу.

Сучасні газові балони, які встановлюються на автомобілі, не можуть вибухати. Навіть якщо їх «підсмажувати» на відкритому вогні!

Наскільки вибухонебезпечний газовий балон при ДТП?
Стінки газового балона мають досить велику товщину (від 4мм) і витримують пряме попадання з автомата Калашникова з 50 метрів. Газовий балон може бути пошкоджений тільки під впливом величезних навантажень, таких як: падіння автомобіля в прірву з великої висоти, зіткнення з поїздом або попаданням балістичної ракети.

При встановленні ГБО, залишається можливість використовувати бензин в якості палива?
Газове обладнання для автомобілів (ГБО) дозволяє їхати на газі, не використовуючи бензин. Але штатна система живлення не демонтується. Обидві системи (бензинова і газова) існують автономно, незалежно одна від одної. Тобто машина може працювати як на газі, так і на бензині, що, до речі, вдвічі збільшує міжзаправочний пробіг.

Чи впливає наявність ГБО на роботу авто на бензині?
Відповідь на це питання однозначна - правильно встановлене ГБО (газобалонне обладнання) НІЯК не впливає на роботу на бензині. Якщо це не так, проблема скоріше всього в неправильній установці.

Яка витрата газу відносно бензину?
З досвіду і по опису безлічі установок прийнято вважати, що нормальна витрата газу становить від 100 до 110 % витрат бензину, тобто якщо у вас витрата газу більша витрати бензину більш ніж на 10% - треба шукати причину такого явища. Іноді (на інноваційних системах) витрата газу дорівнює витраті бензину.

Як швидко окупиться встановлення ГБО?
Якщо Ви використовуєте свій автомобіль для поїздки на море раз в рік і пару раз в місяць для поїздок за продуктами на оптовий ринок або супермаркет, то встановлення ГБО на авто окупить себе не скоро. Якщо ж Ви працюєте в таксі або просто багато їздите (особливо між містами), то тут і думати нічого - витрати на установку ГБО виправдають себе дуже швидко.

Підрахувати окупність установки ГБО на автомобіль індивідуально під себе, вам допоможе наш КАЛЬКУЛЯТОР ОКУПНОСТІ ГБО

Чи дорого обходиться обслуговування ГБО в процесі експлуатації?
Сучасне газобалонне обладнання дуже надійне. Виробники навіть дають на нього гарантію від трьох років. Зносу підлягають лише незначні елементи (так звані расхідники), які замінюються у процесі проходження ТО і включені в його вартість. Технічне обслуговування обходиться порівняно недорого. Зі сто відсотковою впевненістю можна навіть сказати дешевше обслуговування систем автомобілів, які їздять на бензині.

Які бувають балони і де вони встановлюються?
Балони для ГБО бувають двох видів - циліндричні та тороїдальні.

Циліндричні бувають різного діаметру і довжини. При наявності часу і грошей можна підібрати балон практично будь-якої ємності. Встановлюються в багажнику автомобіля, займаючи при цьому корисну площу.

Тороїдальні балони, як правило, невеликого об’єму і призначені для установки в нішу запасного колеса. Їх об'єм не перевищує 40 літрів.

Чи можливий запах газу в салоні автомобіля після встановлення ГБО?
В радянські часи газові установки Білоруського виробництва вклали в свідомість громадян стереотип про запах газу в салоні. ГБО яке встановлюють у наш час в Україні та країнах Європи має бездоганну якість і гарантію безпеки, а найменший запах газу, навіть під капотом, є вже дефектом газової установки, який по гарантії вам обов'язково усунуть. При появі запаху газу негайно зупиніться, перекрийте вентилі на балоні і катайтеся на бензині до з'ясування причин та їх усунення.

Чи втрачається потужність автомобіля після встановлення ГБО?
Скептики скажуть однозначно «так». Однак, сказати, що відбуваються колосальні втрати, не можна. Метанові установки (що використовують газ-метан) в ході роботи забирають лише до 15% потужності двигуна. Потужність автомобіля у випадку використання газу - пропану знижується приблизно на 20%.

Крім типу газової установки, на потужність двигуна можуть вплинути такі фактори, як неправильне налаштування газової установки. Обмежитися просто переобладнанням не можна, фахівці повинні провести коригування роботи системи за допомогою діагностики.

Чи завдає ГБО шкоди мотору?
Ні. На сьогоднішній день газ є найбільш чистим видом палива і не завдає автомобілю шкоди на відміну від неякісного бензину, настільки поширеного останнім часом.

Як заводитися автомобіль і як веде себе ГБО у холодну пору року?
Згідно інформації з більшості інструкцій мотор повинен заводитися на газу при температурі до +5 градусів. Більшість з доступного газового обладнання дозволяє заводитися і при холоднішій температурі, хоча це може негативно позначитися на довговічності обладнання. Крім того, якщо зовсім не користуватися бензином можуть прийти в непридатність гумові частини карбюратора. Так що краще всього завжди (в холод) заводитися на бензині і потім переходити на газ.

При температурі -30°С і нижче для роботи двигуна на газі (особливо коли значний запас палива вже витрачений) тиску в балоні може не вистачати. Не дивуйтеся, якщо мотор продовжує споживати бензин навіть після прогріву - це не несправність.

Іноді автоматика переходить на газ вже після прогріву салону автомобіля (наприклад, якщо встановлений балон в багажнику хетчбека). Якщо він знаходиться "на вулиці", доведеться їздити на бензині.

Який період експлуатації балона для ГБО?
Середній термін використання газового балона, сучасних виробників становить 10 років з дати виробництва, яка обов’язково має бути вказана безпосередньо на самому резервуарі.

Як часто міняти повітряний фільтр при їзді на газі?
Рекомендується міняти повітряний фільтр трохи частіше, ніж при їзді на бензині. Наприклад, замість одного разу на 15000 км, один раз в 8-10. Якщо витрата газу Вашого автомобіля збільшиться, то спробуйте подивитися на повітряний фільтр. Якщо є сумніви в його чистоті (наприклад, після їзди по польових дорогах) то краще його відразу поміняти.

Скільки часу займає заправка балона газом?
Заправка балона газом здійснюється протягом 4-7 хвилин. Час залежить від ємності балона, а також від потужності компресора, який встановлений на ГЗС.

А де мені заправлятися? Скільки газових заправних станцій в моєму місті?
У зв'язку зі зростаючою популярністю ГБО, кількість ГЗС зростає стрімкими темпами. Зараз вже заправитися газом можна на кожній другій АЗС.

Скільки часу займе процес встановлення ГБО на авто?
Термін встановлення газобалонного обладнання залежить від марки автомобіля та комплекту обладнання. У найбільш складних випадках - не більше двох робочих днів.

Чи потрібна реєстрація ГБО в ДАІ?
Встановлення газобалонного обладнання на транспортні засоби, які призначені для роботи на бензині, вважається переобладнанням. Згідно з вимогами «Порядку державної реєстрації, перереєстрації ТЗ», затвердженого Постановою Кабміну № 1388 від 07.09.1998 р., необхідно оформляти ГБО в ДАІ. Зокрема, внести відповідні дані у свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт).

Перереєструвати таку машину потрібно протягом 10 днів з дня встановлення ГБО. Завдяки введенню з 1 січня 2013 року єдиної бази даних ДАІ - сьогодні перереєстрація ТЗ проводиться в будь-якому українському МРЕВ незалежно від місця реєстрації транспорту або прописки водія.

Власникові переобладнаного ТЗ необхідно з'явитися в МРЕВ і здійснити оформлення ГБО в ДАІ, при собі потрібно мати техпаспорт, цивільний паспорт, ідентифікаційний код платника податків, а також документи, що підтверджують факт встановлення ГБО та відповідності його вимогам безпеки - акт технічної експертизи або сертифікат відповідності. При перереєстрації переобладнаних ТЗ в обов'язковому порядку проводиться огляд такого транспорту працівниками МРЕВ. Після проведення всіх перевірок та оплати відповідних квитанцій власнику ТЗ видається нове свідоцтво про реєстрацію, де в пункт «Тип палива» вноситься запис про нові особливості конструкції. В даному випадку - про встановлення ГБО: «бензин або газ» символ «S» (застосовується з недавнього часу).

Чи існує спеціальний техогляд автомобілів з встановленим ГБО?
Так, існує. Обов'язковими умовами для проходження техогляду є: відсутність витіків, цілісність газових магістралей, діюча атестація на газовий балон, працездатність всіх клапанних механізмів, цілісність і надійність усіх кріплень та з'єднань.

Після проходження ТО, на руки видається спеціальний документ, що підтверджує справність обладнання!

Чи можливо демонтувати ГБО з одного автомобіля і встановити на інший?
Теоретично так. Але практично можуть виникнути складності і несумісності, є автомобілі інжекторні і карбюраторні, вони використовують різне обладнання, не завжди є можливість фізично встановити балон від старого автомобіля на новий, у зв'язку з різними габаритами багажника. Та й прогрес не стоїть на місці, можливо з моменту встановлення ГБО на попередній автомобіль з'явилися нові технології, які зроблять його використання більш вигідним, і немає необхідності тягати за собою морально застаріле обладнання?!

Чи можна самостійно встановити ГБО?
Встановлювати ГБО самостійно не рекомендується, так як це в першу чергу небезпечно для вашого автомобіля. Довірте цю роботу фахівцям, бо неправильна установка і настройка ГБО, може привести до швидкого зносу компонентів, занадто великій витраті газу, і багатьом іншими неприємним речам. Крім того, проходження ТО, вимагає наявність документа, що підтверджує факт встановлення ГБО уповноваженою на це організацією.